The Team

Principal Team

Cameron Heath

Principal

Gerard Lowrie

Assistant Principal

Samantha Kwong

Assistant Principal - Sub School Leader Prep - Year 2

Scott French

Assistant Principal, Literacy Learning Specialist

Jessica Mills

Assistant Principal, Numeracy Learning Specialist

Sub School Leaders

Samantha Kwong

Assistant Principal - Sub School Leader Prep - Year 2

Natalie D’Addazio

Sub School Leader, Year 3 - Year 6

Admin Team

Natalie Galati

Business Manager

Kate McCrory

Administration Officer

Alex Hogan

Administration Officer

Nicole Leggett

Administration Officer

Sarah Winter

Administration Officer

School Nurse

Emma Lucas

Nurse

Chiara Cartwright

Nurse

Prep Team

Cassidy Matthews

PLC Leader, Prep Teacher

Taniya Rodrigo

Prep Teacher

Megan Lee

Prep Teacher

Jermaine Ekanayake

Prep Teacher

Sammy George

Prep Teacher

Lauren Edwards

Prep Teacher

Emma Jarden

Prep Teacher

Shannon Crichton

Prep Teacher

Year 1 Team

Heather Whitty

PLC Leader, Year 1 Teacher

Grace Maloney

Year 1 Teacher

Cathy Nguyen

Year 1 Teacher

Karishma Chand

Year 1 Teacher

Zara Rivero

Year 1 Teacher

Sarah Quigley

Year 1 Teacher

Lisa Henry

Year 1 Teacher

Johnathan Cincotta

Year 1 Teacher

Year 2 Team

Diana Costabile

PLC Leader, Year 2 Teacher

Nathan Martin

Year 2 Teacher

Rhian Khaiyath

Year 2 Teacher

Alison West

Year 2 Teacher

Alycia Myers

Year 2 Teacher

Tahlya Rogers

Year 2 Teacher

Brittney Sta Maria

Year 2 Teacher

Year 3 Team

Kara Myers

Year 3 Teacher - PLC Leader

Sophie Young

Year 3 Teacher

Helen Hollingsworth

Year 3 Teacher

Daniel Rivero

Year 3 Teacher

Allanah Pattison

Year 3 Teacher

Emma Chandler

Year 3 Teacher

Lauren Herbert

Year 3 Teacher

Allie Block

Year 3 Teacher

Year 4 Team

Emma Dalzotto

Year 4 Teacher - PLC Leader

Aroshi Karunathilake

Year 4 Teacher

Elly Schiano

Year 4 Teacher

Emily Lomax

Year 4 Teacher

Jessica Hochkins

Year 4 Teacher

Year 5 Team

Caitlin Conroy

Year 5 Teacher - PLC Leader

Abbey O’Brien

Year 5 Teacher

Erin Maloney

Year 5 Teacher

Carley Smith

Year 5 Teacher

Year 6 Team

Josh Chapman

Year 6 Teacher - PLC Leader

Tahnee Richardson

Year 6 Teacher

Brooke Schiano

Year 6 Teacher

Shaun Collett

Year 6 Teacher

Specialist Team

Janine Vuu

LOTE

Lanlan Zou

LOTE

Jed Elkasovic

Music

Jordan Rundle

Music

Emily O’Donnell

STEM

Kate Sommerfield

STEM

Shenae Larkin

Visual Arts

Nelly Simpson

Visual Art, Music

Peter Lukas

Physical Education

Stuart McDonald

Physical Education

Colin Whitehouse

Physical Education

Education Support Team

Nathan Balenovic

Youth Worker

Sema Yavas

Youth Worker

Ramya Musarvakkam Varadachary

Education Support

Georgia Thornton

Education Support

Shae Frazer

Education Support

Chelsea Brady

Education Support

Emma Bardsley

Education Support

Heather Emery

Education Support

Stephanie Scott

Education Support

Annalise Marinelli

Education Support

Shriya Gupta

Education Support

Dishan Malalasekera

Education Support

Maryelle Gillett

Education Support

Kristie Smith

Education Support

Kylie Hamilton

Education Support

Amy Banks

Education Support

Mikayla Mayes

Education Support

Sahar Ardakani

Education Support

Olivia Morris

Education Support

Emma Inglis

Education Support

Parames Kamalakanthan

Education Support

Mandeep Kaur

Education Support

Olivia Keet

Librarian

Harsh Fernando

TSSP - Computers

Ron McCrory

School Maintenance

Tutors

Anne-Marie Djuric

Intervention

Aaron Edwards

Intervention

Gloria Hwang

EAL/Tutoring

Danielle Beck

Tutoring

Other Teaching Staff

Maria-Rosaria Costabile

Simone Price

Translate »